Ogłoszenie

Witaj Gościu, jeśli nie jesteś zarejestrowany zrób to teraz bo warto. Kiedy już się zarejestrujesz otrzymasz pełny dostęp do naszej stronki. Gdy zarejestrujesz się na naszej stronie, otrzymasz możliwość zdobywania punktów reputacji.

#1 2010-01-26 22:34:24

 Leito

Lěäděr klanu sk8™

2759187
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 47
Nick w THAW™: Leitosk8™
Wynik w combo mämbo: 217 mln
Ilé tägów?: 54 w wschodnim
Opis: To ten Bóg ^^ zwala mnie z nóg

Darkslide

Wiele razy oglądając filmik Rodneya Mullena widząc darkslide'a łapałem się za głowę i myślałem sobie

"wwooooowwww jak on to robi?"

Od tego czasu minęło już kilka lat.Tak czy inaczej niedawno obczaiłem ten trick i jak się okazało ,że (oprócz lądowania:P) nie jest on aż taki trudny oczywiście Mullen robi go perfekcyjnie i max stylowo więc nie ma co porównywać no więc jakie tricki powinniśmy umieć przed nauką darkslidea:

-niezbędną umiejętnością jest tutaj fs/bs kickflip powinniśmy już w pełni kontrolować lot deski przy tym tricku w zasadzie przy darkslide robimy tylko połowę tego tricku. -powinniśmy umieć też kickflip to boardslide i mieć już w pełni obcykaną równowagę przy tym tricku.
Nie musimy koniecznie umieć tych tricków żeby rozpocząć naukę darkslide'a jednak są one znaczną pomocą i warto je znać żeby później na forum nie pojawiało się 100 tematów "NIE UMIEM DARKSLIDEA" ,"DARKSLIDE POMOC" itp.

No więc przechodzimy do tricku: jak ustawiamy nogi:


-tylna stope stawiamy jak do bs kickflipa (ja stawiam na krawędzi taila)
-przednią stope stawiamy jak do kickflipa
no wiec podjeżdżamy -najlepiej uczyć się tego tricku na box'ie- niektórym może być lepiej równolegle do przeszkody ,ja podjeżdżam pod lekkim kontem. Podczas wybicia musimy się skupić aby zrobić tylko połowę bs/fs flipa najlepiej wyobrazić sobie że robimy kickflip to boardslide jednak przednią nogą powinniśmy wykonać "lżejszy" ruch niż przy kicku.

Lądowanie na darkslide może być bardzo niebezpieczne dla naszego decka i dla nas samych.Jeżeli się boisz o siebie lub deck poćwicz tak:połóż deskę na darkslide na boxie podbiegnij do niej i wskocz, jeżeli poczujesz, że deska za bardzo się ugina i w odpowiednim momencie zeskoczysz będziesz wiedział że twój deck nie nadaje się do darkslidea.Jeżeli okaże się jednak że deska się nie ugina a ty jedziesz sobie na darkslidzie możesz kontynuować naukę, tym sposobem możesz poćwiczyć utrzymywanie równowagi na darkslidzie.Kiedy po ćwiczeniach będziesz już miał dobrą równowagę przechodzisz do kolejnego etapu nauki. Załóżmy że już potrafisz ładnie wskakiwać na darkslidea i przejeżdżasz na nim całego boxa no ale co z lądowaniem ,otóż zakończenie tego tricku było dla mnie najgorszą do nauczenia czynnością no ale robimy to tak: Podjeżdżając do końca boxa NIE naciskamy na tail ,lekko przesuwamy go w stronę boxa ,lekko do góry i w bok ,trochę tak jakbyśmy chcieli zrobić takiego shuvita 90* z połową kicka (tyle że na odwrotnej stronie deski:P) noga która leży na nosie (noga która znajduje sie nad boxem)powinna pomóc tylnej nodze ,powinna się zsunąć razem z nosem z boxa a tylna powinna zakrecić połowę kicka(łatwo powiedzieć).Jeżeli zrobiliśmy wszystko ok powinno wyjść jeżeli jednak nie zaczailiście dokładnie o co chodzi dokładam link do filmiku w którym uczy sam rodney mullen:)



porady do tricku:
-powierzchnia po której będziemy się ślizgać musi być ślizga najlepiej ją nawoskować
-jeżeli zakręcasz całego kickflipa ,a nie 90 * połóż nogę bliżej nose'a i pamiętaj nie kop w dół tylko wzdłuż deski.
-pamiętaj ze przy darkslidzie mocno niszczy się papier więc postaraj się nie robić go na nowym papierze.
-pamiętaj też ,żeby nie uczyć się tego tricku od razu kiedy nauczysz sie fs/bs flipa czy variala ponieważ stanowczo utrudni wam to naukę.
To wszystko ,liczę na to że pomogłem wam w obczajeniu tego zajawkowego tricku i powodzenia w nauce:).


by Leitosk8™

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gng.pun.pl www.pokemon-black.pun.pl www.pokemonwaterelements.pun.pl www.rekrutsg.pun.pl www.nar.pun.pl